فناوری اطلاعات
  • عضو ما باشید

دولت‌ها نیازمند راهکارهایی برای مبارزه با جرائمی هستند که فعالیت کاربران را به مخاطره می‌کشد اما چگونه می‌توان از وقوع جرائم اینترنتی جلوگیری کرد.

دولت‌ها نیازمند راهکارهایی برای مبارزه با جرائمی هستند که فعالیت کاربران را به مخاطره می‌کشد اما چگونه می‌توان از وقوع جرائم اینترنتی جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در سال های اخیر، جرائم اینترنتی تبدیل به یکی از معضلات مهمی شده اند که دولت های مختلف با آن دست به گریبان هستند. اما چگونه می توان از وقوع جرائم اینترنتی جلوگیری کرد؟

به گزارش پرشیاسیس خاورمیانه، با رعایت قوانینی می توان از وقوع انواع جرائم و تهدید های اینترنتی در جوامع جلوگیری کرد. این قوانین در زمینه مبارزه با انواع جرایم کامپیوتری و اینترنتی بوده که فعالیت کاربران را در فضای مجازی به مخاطره می اندازد.

* فشار های بین المللی: کشوری که قوانین امنیتی فضاهای اینترنتی را رعایت نکرده و مستقیما یا به واسطه افرادی به فضای مجازی ملل دیگر تجاوز می کند باید توسط جامعه بین المللی تحریم شود.

* شناسایی مجرمان: دستگیری مجرمان اینترنتی با کمک منابع مختلف.

 * دستگیری سریعتر مجرمان: شامل طیف وسیعی از اقداماتی است که برای جلوگیری از جرم یا دستگیری جنایتکاران و مجرمان اینترنتی اعمال می شود. از جمله محکوم کردن مجرمان یا افزایش سرعت در اعمال مجازات در ازای اعمال مجرمانه ای که توسط مجرم صورت گرفته است.

* آموزش های اخلاقی: افزودن موضوعاتی در خصوص امنیت فضای سایبری و کامپیوتری به کتب آموزشی مدارس توسط آموزش و پرورش کشورها به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی که در آینده با آن روبرو خواهیم شد زیرا مزایای این روش در دراز مدت مشخص می شود.

* ایجاد فرصت هایی برای بهبود کشورهای در حال توسعه: آموزش یا ایجاد مشاغلی که از جرائم اینترنتی جلوگیری کنند.

 * پیش بینی و پیشگیری:  پیش بینی احتمال به وقوع پیوستن یک مشکل یا جرم اینترنتی برای پیشگیری از آن نیز می تواند سودمند باشد.

لازم به ذکر است از این قوانین می توان به عنوان گام های اساسی برای جلوگیری از جرایم فضای سایبری نیز یاد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است:« روند به نتیجه رسیدن این فرآیندها به طور حتم زمان بر خواهد بود اما نتایج مثبت آن در آینده می تواند تاثیرات شگرفی را بر نحوه جلوگیری از جرایم سایبری داشته باشد.»

منبع: مهر

درباره ما

 تکنو پرداز غرب در زمینه فناوری اطلاعات و برق و الکترونیک با تجربه و انجام پروِژه های متعدد در این زمینه ها و با همکاری کادر متخصص و دانشگاهی اقدام به خدمت رسانی نموده است.
و امید دارد با تکیه بر توان فنی نیروی کار آزموده در صنعت فناوری اطلاعات برق و الکترونیک خدمات شایانی را برای مشتریان خود ارائه نماید این شرکت با توجه به حضور فعال خود توانستهاقدام به فروش اینترنتی محصولات خود به صورت گسترده در وبسایت خود نماید.

صاحب امتیاز : مهندس حسین رحیمی رضایی

تلفن :02188365139     

تماس با مدیریت:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

S5 Box

ورود

ثبت نام

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.